Stacja 2 – Dobra Nowina

20 kwietnia 1979 roku. 

Szef przyszedł dziś do biura dziwnie podekscytowany. Rzadko mu się to zdarza. Ostatni raz nie było to w nazbyt miłych okolicznościach. Wtedy otrzymał zapowiedź, że jeszcze tego samego dnia zjawią się u nas agenci bezpieki. Co rzeczywiście stało się faktem. Przyszli, zajrzeli w najciemniejszy zakamarek naszego biura i burcząc na do widzenia, że “kiedyś się z nami rozprawią” wyszli dobre trzy godziny później. 

Dziś natomiast szef był bardziej… radosny. Ale zmartwiony zarazem. Wkrótce później wyjawił nam, że do Polski przyleci nie kto inny jak sam Karol Wojtyła! Ach, przepraszam. Teraz należy tytułować go bardziej oficjalnie. A zatem – Papież Jan Paweł Drugi. 

Ale to nie był jeszcze prawdziwy powód ekscytacji. Prawdziwą bombą było to, że zgłoszono się do naszej – tak! Naszej agencji! – żebyśmy pomogli w przygotowaniu pielgrzymki. Cały zespól z miejsca ogłosił swoje zaangażowanie. Nawet jeżeli miałoby się dla nas skończyć represjami ze strony władzy.  

Przyleci już drugiego czerwca. Nie możemy się doczekać! 

ZADANIE 1: 

Karol Wojtyła został wybrany na papieża 16 października 1978 roku. Ile miesięcy upłynęło od tego wydarzenia do pierwszej pielgrzymki do Polski? (2 pkt

ZADANIE 2: 

W jaki sposób zaprosilibyście papieża do waszej miejscowości? Nagrajcie lub napiszcie zaproszenie, w którym zachęcicie Jana Pawła II do przylotu. (2 pkt