Stacja 3 – Towarzysze Jakby Spięci

26 maja 1979 roku. 

Mogliśmy się tego spodziewać. Szpiegują nas, chodzą za nami, wypytują o nas u naszych znajomych. Wiedzą, że bierzemy udział w przygotowaniach. Najwyraźniej Edek rozpoczął już swoje Gierki. 

My natomiast nie zwalniamy tempa. Pojechaliśmy do Częstochowy, gdyż to tam papież ma przebywać najdłużej. Przejrzeliśmy oferty kilku hoteli, ale wybór wcale nie był łatwy. Wszak nie tylko Jan Paweł II przyleci, ale również wszyscy jego bliscy współpracownicy, kardynałowie, rzecznicy. Myślę natomiast, że podjęliśmy słuszną decyzję. I że żaden agent służby bezpieczeństwa nie pokrzyżuje nam planów. 

Z ciekawostek. Może to prawda, a może nie. Ponoć nie tyle nasz Pierwszy Sekretarz ma problem z przylotem zwierzchnika Watykanu do naszego kraju, co prawdziwą kulą u nogi jest to dla Leonida Breżniewa. I co najlepsze, wychodzi na to, że ten “nasz” nie ma nic przeciwko, żeby pielgrzymka doszła do skutku. Może jednak jest nadzieja! 

ZADANIE 1:  

O którym Pierwszym Sekretarzu KC PZPR mowa w tekście? (1 pkt

ZADANIE 2: 

Poniżej znajdziecie trzy oferty Częstochowskich Hoteli. Niestety każdy inaczej podaje koszty pobytu. Wybierzcie najtańszą ofertę dla pojedynczej osoby. (3 pkt

Hotel Maraton Częstochowa: 

267 zł za dobę hotelową. Goście mogą dokupić śniadanie za 18 zł oraz obiad za 35 zł. Transport w dwie strony (na Jasną Górę i do hotelu) w cenie. 

Hotel Merkury 

Pokój trzyosobowy za jedyne 897 zł za dobę! W cenie śniadanie oraz obiad. Taksówka z hotelu na Jasną Górę po 30 zł w każdą ze stron.  

Trykot Hotel Częstochowa 

Takiej okazji nie znajdziecie w żadnym innym miejscu! Pokój 2-osobowy za jedyne 598 złotych! Za jedyne 15 złotych zestaw śniadaniowo-obiadowy dla jednej osoby. Wyróżniamy się natomiast rzeczą szczególna, gdyż znajdujemy się zaraz przy Jasnej Górze, więc nie potrzeba dzwonić po taksówkę!