Wiosna na Poziomie.

Dzień Dobry!

Nadszedł czas podsumowania pierwszych miesięcy Fundacji, a że działo się naprawdę dużo. Początek lata przynosi odrobinę wytchnienia i czas na opisanie minionych wydarzeń. Bez zbędnego przedłużania, zapraszamy do przeczytania naszego krótkiego streszczenia pierwszej wiosny Fundacji Kulturalni na Poziomie!

Krzeczów

Na zaproszenie proboszcza parafii św Wojciecha w Krzeczowie przybyliśmy zorganizować i przeprowadzić I Krzeczowską Grę Terenową, do której przygotowaliśmy autorski scenariusz zatytułowany “Postaw na Niepodległość. Uczestnicy w dwuosobowych drużynach mieli za zadanie przebyć określoną trasę posługując się mapą poglądową, odwiedzając po drodze pięć stacji. Na każdej czekały na graczy zadania, które testowały wiedzę m.in. z zakresu historii, matematyki i geografii, a wszystko po to, by jak najwięcej wynieść z istotnej lekcji o tym, jak Polska odzyskiwała niepodległość po wielkiej wojnie. I to wszystko 27 kwietnia 2018 roku.

Dwa dni później, korzystając z obecności w pięknych górskich terenach, podczas Odpustowego Festynu Rodzinnego św Wojciecha, zorganizowaliśmy dla przybyłych dzieci gry i zabawy. Zainteresowanie było bardzo duże i każdy uczestnik festynu wyszedł z uśmiechem i mnóstwem pozytywnej energii. Mogliśmy poznać piękną kulturę Krzeczowian i ich regionalny zespół. Zachęcamy do zapoznania się z ich twórczością: https://www.youtube.com/watch?v=MQLo1-I9oJY.

Płoki

Ucieszeni z pomyślnego przebiegu I Krzeczowskiej Gry Terenowej, postanowiliśmy zrealizować grę “Postaw na Niepodległość w miejscowości, z której wywodzi się nasza Fundacja. Mimo pochmurnego poranka nad którym wisiały deszczowe chmury, 18 maja 2018 roku na starcie pojawiły się 32 dwuosobowe drużyny! Tak oto osiągnęliśmy rekordową frekwencję V Powiatowej Gry Terenowej, a zwycięzców nagrodziliśmy licznymi nagrodami – m.in. grami planszowymi.

I również jak w przypadku Krzeczowa, podczas XXI Dni Kultury Chrześcijańskiej wypełnialiśmy czas wolny dzieciom, które brały udział w konkursie recytatorskim i konkursie piosenki poprzez promowanie licznych gier edukacyjnych. Tu także nie mogliśmy liczyć na choćby odrobinę wytchnienia z racji dużego zainteresowania naszą obecnością. Sami braliśmy udział w konkursie, gdzie wraz z lokalnymi dziećmi i młodzieżą zdobyliśmy I miejsce w kategorii śpiewu zespołowego.

Trzebinia

Skoro już o młodzieży mowa, który dzień wiosny może być dla niej lepszy, jeśli nie Dzień Dziecka? Z takim założeniem, 2 czerwca postanowiliśmy wraz z Radą Osiedla Piaski w Trzebinii zorganizować z okazji święta najmłodszych masę zabaw. “Masę” dość dosłownie, gdyż jedną z atrakcji był… sztuczny śnieg. I chociaż pogoda na krótką chwilę pokrzyżowała nam plany, uczestnicy dzielnie trwali z nami podczas mini ulewy.

I chociaż intensywna wiosna sprawiła, że pragniemy małego odpoczynku, nie zamierzamy wcale zwalniać! Już niedługo pojawimy się na kolejnych imprezach, zorganizujemy następne wydarzenie i zjawimy się tam, gdzie będziemy potrzebni. Obserwujcie naszą stronę, wpadajcie na Facebooka i wypatrujcie kolejnych ogłoszeń.

Do zobaczenia!